Nerlys Panorama
Anmeldelser af Nerlys Panorama
Nærmeste hoteller
Hotel Nangin View RedPartner Hotel Overnatning Bukit Lawang, Hoteller Sumatra online
'Jalan Orangutan' 'Jalan Orangutan, , Bukit Lawang, Kecamatan Bohorok', Bukit Lawang, '20852'
Ida Guest House & Restaurant Pension Book hotel Bukit Lawang, Hotelværelser Sumatra
Jalan Orangutan, Bukit Lawang, 20774
Fadhil Guest House Bukit Lawang RedPartner Pension Indkvartering Bukit Lawang, Booking af hoteller Sumatra
'Bukit Lawang, Bohorok' 'Bukit Lawang, Bohorok, Langkat Regency, North Sumatra 20852', Bukit Lawang, '20852'
Riverside Guesthouse Hotel Hotel Bukit Lawang book, Hotelværelser Sumatra
Jalan Orangutan, 20774 Bukit Lawang, Indonesia, Bukit Lawang, 20774
On The Rocks Bungalows, Restaurant and Jungle Trekking Tours - From May to September only stay here Hotel Kroer i Bukit Lawang book, Hotelværelser Sumatra
Orangutan Street, Bukit Lawang, 20852
Sahnan Guest House Pension Booking af hoteller Bukit Lawang, Indkvartering Sumatra
Jl. Orang Utan, Desa Bukit Lawang, Bohorok, Bukit Lawang, 20852
Politikker for Nerlys Panorama
-
Check-ind:
Fra 01.00 til 23.00
-
Check-ud:
Fra 08.00 til 12.00
-
Regler vedrørende børn: Børn i alle aldre er velkomne. Børn der er fyldt 18 år, skal betale det samme som voksne på dette overnatningssted. Angiv hvor mange børn du rejser med, og børnenes alder så du får vist den korrekte pris og hvor mange personer der er plads til.
Gæster i alle aldre er velkomne her
Rygning er ikke tilladt.
Gratis!Kæledyr må gerne medbringes. Der er ingen tillægsgebyrer.
Nerlys Panorama på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke populære attraktioner ligger i nærheden af Nerlys Panorama?
Nærmeste attraktioner til Nerlys Panorama: Mount Sinabung (52 km), Plaza Milenium Medan (58 km), Plaza Medan Fair (60 km), Cambridge City Square (61 km), Medan Centre Point (62 km), Pajak Ikan Medan (62 km), Maimun Palace (62 km)
Hvad er indtjeknings- og udtjekningstiderne?
Indtjekning på Nerlys Panorama er mulig Fra 01.00 til 23.00, udtjekning Fra 08.00 til 12.00.
Hvordan kommer man til Nerlys Panorama?
Nerlys Panorama ligger 61 km fra Polonia Airport.
Søg og sammenlign hoteller over hele verden
Nærliggende attraktioner Nerlys Panorama
Mount Sinabung 52 km
Plaza Milenium Medan 58 km
Plaza Medan Fair 60 km
Cambridge City Square 61 km
Medan Train Station 62 km
Medan Centre Point 62 km
Pajak Ikan Medan 62 km
Maimun Palace 62 km
Medan Grand Mosque 63 km
Medan Mall 63 km
Cermin Beach 96 km
Nærmeste lufthavne
Polonia Airport 61 km





















