Uhuru Peak Hostel
Anmeldelser af Uhuru Peak Hostel
Nærmeste hoteller
We Travel Hostel Hostel / Vandrerhjem Kroer i Moshi book, Hoteller og kroer Hai
Mawenzi Road, Moshi, 25203
Climbers home - Hostel Hostel / Vandrerhjem Hoteller Moshi, Hoteller og kroer Hai
Guinea St., Moshi, 268
Kindoroko Hotel Hotel Book hotel Moshi, Indkvartering Hai
Mawenzi Road, Moshi, 25107
Leopard Hotel Hotel Hoteller i Moshi, Hoteller Hai online
35 F Market Street, Moshi, 129639
Kilimanjaro Backpackers Hotel - Backpacker Hotel Hotelværelser Moshi, Hoteller Hai online
Mawenzi Road, Moshi, 0
Politikker for Uhuru Peak Hostel
-
Check-ind:
Fra 11.00 til 23.00
-
Check-ud:
Fra 10.00 til 11.00
-
Dette overnatningssted tager ikke imod polterabender eller lignende grupper.
Regler vedrørende børn: Børn i alle aldre er velkomne. Børn der er fyldt 3 år, skal betale det samme som voksne på dette overnatningssted. Angiv hvor mange børn du rejser med, og børnenes alder så du får vist den korrekte pris og hvor mange personer der er plads til.
Gæster i alle aldre er velkomne her
Kæledyr må ikke medbringes.
Uhuru Peak Hostel på kortet
Ofte stillede spørgsmål
Hvilke populære attraktioner ligger i nærheden af Uhuru Peak Hostel?
Nærmeste attraktioner til Uhuru Peak: Aleems Grocery (0.73 km), Moshi Highway Supermarket (2.5 km), Stella Point (31 km), Mount Kilimanjaro (31 km), Kilimanjaro National Park (32 km), Kilimanjaro National Park (34 km), Lake Chala (40 km)
Hvad er indtjeknings- og udtjekningstiderne?
Indtjekning på Uhuru Peak Hostel er mulig Fra 11.00 til 23.00, udtjekning Fra 10.00 til 11.00.
Hvordan kommer man til Uhuru Peak?
Moshi Railway Station togstation ligger kun 750 m væk.
Uhuru Peak ligger 31 km fra Kilimanjaro International Airport.
Søg og sammenlign hoteller over hele verden
Nærliggende attraktioner Uhuru Peak Hostel
Aleems Grocery 0.73 km
Moshi Railway Station 0.75 km
Moshi Highway Supermarket 2.5 km
Stella Point 31 km
Mount Kilimanjaro 31 km
Lake Chala 40 km
Ngurdoto Crater 47 km
Lake Momella 50 km
Jipe Lake 55 km





















